Projekt – Daruj hračku

TangoV loňském školním roce jsme se zúčastnili poprvé projektu Darujte hračku. Projekt realizují zdravotně znevýhodnění manažéři Tango Havlíčkův Brod, v. o. s. od r. 1997. V roce 2014 se jednalo již o 18. ročník projektu.

Od roku 1997 přinesl projekt radost a užitek 36618 dětem a klientům ze 120 domovů a zařízení z celé České republiky.

JAK DARUJTE HRAČKU PROBÍHALO:
V měsíci září a říjnu zkontaktovali manažeři TANGA dětské domovy, ústavy sociální péče a další zařízení, kde si každé z dětí namalovalo své dva dárky, které chtělo pod stromečkem najít. Databáze dětí, kterým je pomoc určena, byla vytvořena právě podle nich.

17. 12. 2014 v Havlíčkově Brodě proběhl slavnostní galavečer s předáním dárků.

Celková hodnota splněných přání v Darujte hračku 2014, kterých bylo 4059 pro 2593 dětí a klientů ze 70 domovů z celé ČR byla 8194421 Kč.

I my jsme „něco“ udělali jako poděkování za dárky v duchu: „něco chci – něco pro to i udělám“. Naším úkolem bylo vyrobit pohádkovou postavičku, která bude vystavena v přírodním areálu Devět křížů a bude nabídnuta „k prodeji“. Její nový majitel si ji buď vystaví ve své firmě nebo bude označena štítkem a logem a zůstane v areálu ve virtuální galerii. Zde jsou naše pohádkové postavičky, každá RS vyrobila jednu postavičku:

Čarodějka Evelína zelenohorská pracovitá

evelina.jpg

Žije v jeskyni pod Zelenou Horou. Je to čarodějka velmi čilá a pracovitá. Nejčastěji ji můžemespatřit na létajícím koštěti v okolí Zelené Hory a Nepomuku. Největší zálibu má ve vaření různých lektvarů a elixírů. Evelína má bílou moc a to znamená, že pomáhá lidem svými kouzly.

 Kořenářka Dobrodějka zelenohorská dobrotivá

kořenářka.jpg

Žije v dřevěné chaloupce pod Zelenou Horou u Nepomuku, kde suší nasbírané bylinky a vaří z nich různé lektvary a mastě. Nejčastěji ji potkáváme na zdejších mýtinách, paloucích nebo v lese okolo Zelené Hory a Kláštera. Lidé ji vyhledávají pro její znalost bylin a koření na lidské neduhy.

Babice Brčálnice zelenohorská lidumilná

babice.jpg

Brčálnice je stará čarodějnice, která žije v mokřinách pod Zelenou Horou. Nejčastěji vychází při úplňku a sbírá léčivé bylinky na svoje lektvary. Ačkoliv vypadá strašidelně, mnoha lidem již dokázala pomoci od bolesti, od zlomeného srdce a nemocí. Nemá kouzelné létající koště, ale dokáže se vznášet nad mokřinami.

Andělka Františka blovická strážná

Františka.jpg

Františka je anděl. Je to anděl strážný. Zjevuje se všem dobrým lidem a plní jim jejich přání. Stojí při dětech, kterým v očích schází jiskra štěstí, lásky a dobroty a pomáhá jim tu jiskru znovu najít.
Pod svými křídly ochraňuje celou naší rodinnou skupinu v Blovicích a přináší do našich srdcí mír a klid.

 Dřevák Hejkal oselecký pořádkumilovný

dřevák.jpg

Žije v hlubokém lese mezi vesnicemi Oselce a Kotouň. Hlídá hojně navštěvovaný pramen Kloubovka. Hejkal vzorně dohlíží na pořádek a klid v okolí pramene. Pokud je to nutné zasáhne svou dřevěnou holí.