Nadační fond Albert dětem – Projekt „Tóny pro štěstí“

Jsou to asi 2 roky, kdy naše Lucka začala laškovat s naším starším keyboardem. Brnkala si často. Ráno než šla do školy, odpoledne či večer, když měla chuť a náladu. Všechny tety a strejdu její zapálení k hraní těšilo. Lucka končila 9. třídu. Její známky byly hezké. Byla přijata na Střední odbornou školu do Sušice obor sociální činnost. Svěřila se, že by ráda začala navštěvovat ZUŠ tamtéž. Povedlo se. Přijímací řízení proběhlo v pořádku. Nyní už jen chybělo mít vysněné piano.

Vzpomněla jsem si na Albert. Díky jejich Bertíkům máme už v naší rodinné skupině Oselce nová kola, o kterých se nám do loňského jara jen zdálo. Pročetla jsem webové stránky Nadačního fondu Albert. Zavolala jsem paní Petře Režné programové manažerce Nadačního fondu Albert. Po několika telefonátech byl projekt napsán. Oblastí působnosti projektu je „Individuální podpora vzdělávacích a sociálních služeb“. Projekt byl napsán pro Lucii S., které je 17.let.

Na základě naší žádosti o poskytnutí nadačního příspěvku v rámci projektu Nadačního fondu Albert dětem byl náš projekt, který dostal název „Tóny pro štěstí“ vybrán k tomu, aby byl na jeho realizaci poskytnut od Nadačního fondu Albert nadační příspěvek ve výši 23 000,- Kč. Z těchto peněz se uhradí školné v Základní umělecké školné v Sušici, které na školní rok 2011/2012 činí 3 000Kč. Dále bylo Lucii zakoupeno digitální piano Yamaha DGX – 640C, 3 pedálový panel a otočná židlička v částce 20 000Kč.

V polovině dubna jsme digitální piáno přivezli. Nejstarší chlapci – Michal a Tomáš odnesli těžké krabice do prvního poschodí. V rodinné skupině v Oselcích se všechny přítomné děti nemohly odtrhnout od obrovských krabic, skrývajících piano a příslušenství k němu. Šikovný strejda Honza ho během chvilky složil a přendal na místo už Luckou dávno naplánované. Když Lucka přijela ze školy piáno bylo na místě. Měla velikou radost z očekávaného velikého piana. Vyndala si notičky a už mohla začít hrát. Nejprve povinné etudy, které musí trénovat do školy, ale pak honem vyndat zpěvník a zkoušet Tři oříšky pro Popelku, Proměny a jiné oblíbené písničky.

Jsou to dva měsíce, co Lucka digitální piano využívá. Občas k němu zasedne naše Katka nebo Maruška. Obě tam ale vydrží jen chvilku, když zjistí, že to hraní není tak jednoduché.

21.5.2012 se konaly v Základní umělecké škole v Sušici přehrávky, na kterých děti ukázaly, co se za uplynulý rok naučily. Bylo to pro Lucii první vystoupení na veřejnosti. Měla velikou trému. Naše velká rodina z Oselec jí jela podpořit. Tety Galina a Jitka vzaly všech zbývajících našich sedm dětí do našeho auta a udělali si výlet do Sušice. Lucka tam už byla. Moc jí to slušelo. Oblékla si své nejhezčí šaty. Své dvě skladbičky zahrála jak nejlépe uměla. Stejně jako ostatní kamarádi ze ZUŠ byla odměněna potleskem od přihlížejících diváků. Od tet a i od její skvělé učitelky paní Ludmily Březinové byla Lucie pochválena. Děti z Oselec viděly poprvé maličký koncert na hudební nástroje.

Lucka velmi pěkně děkuje za krásný dárek od „Nadačního fondu Albert“

Děkují i pracovníci dětského domova.

Projekt Tóny pro štěstí byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu Nadační fond Albert dětem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*