Rodinná dovolená Železná Ruda (RS Oselce)

CIMG6436.JPGV srpnu jsme opět vyrazili na týdenní rodinnou dovolenou do nám již známého hotelu Engadin v Železné Rudě. Vyjeli jsme ráno vlakem z nádraží v Nepomuku. Po dvou letech se již orientujeme v mapě. Víme kam se dostaneme po červené – stezka Belveder, po zelené – stezka Debrník, po modré – na Pancíř…. Víme jaká řeka protéká městem.

Prošli jsme si tedy opět stezky Utajené obrany Železné opony, trasu Belveder a letos nově trasu Debrník. Na těchto stezkách probíhala soutěž infocentra. Na trasách byla schována razítka. I my jsme se do soutěže zapojili a obě razítka jsme našli. V infocentru jsme pak losovali o ceny. Jedinou vyhrál Pepa – odnesl si pěknou turistickou mapu.

Také letos byla šipkovaná a plnili jsme různé úkoly. Za odměnu jsme pak mlsali v cukrárně Sněhurka a v Café Charlotta.

CIMG6473.JPG

Navštívili jsme kostel barabů. A ani letos nesměl chybět výlet na Pancíř. Cestou jsme sbírali houby a učili se je poznávat, které jsou jedlé a které ne. Osvěžili jsme se také sběrem lesních plodů.

CIMG6558.JPG

Nově zde byla v červenci otevřena rozhledna na Špičáku. Tu jsme si nemohli nechat ujít. Nahoru nás vyvezla lanovka, ale na rozhlednu jsme již museli po svých. Od rozhledny vedla krásná stezka na Čertovo jezero. Zde jsme také byli poprvé.

CIMG6712.JPG

Také jsme se sportovně vyřádili. Byli jsme v lanovém centru. Maruška ukázala, že je velký sportovec a má odvahu, a troufla si i na vysoké překážky. Moc se jí to líbilo.

Týden utekl jako voda a my se těšíme snad zase za rok…