Rodinná dovolená – Zlenice u Čerčan – hotel Hláska

dovolena14-1.jpgLetošní rodinná dovolená se uskutečnila v termínu 7. 7. – 13. 7. 2014 a účastnila se jí – Lída, Lukáš P., Lukáš H., Pavel a Vašek a tety – Alena, Jana, Jiřka a Martina. Místem pobytu byl už po páté – hotel Hláska ve Zlenicích u Čerčan, s rozhodnutím, že budeme objevovat nová místa a oživovat starší zážitky.

.

Naším prvním úkolem byl průzkum našeho okolí – co se zde událo nového od loňského roku a zastavení u přívozu. V úterý jsme se podle plánu vydali opět k přívozu, ale tentokrát jsme se nechali převézt přes řeku a vydali se prozkoumat zříceninu hradu Zlenice.

dovolena14-2.jpg

Dalším cílem byl výlet do Benešova. Další den do města Sázava, kde jsme navštívili malou domácí sklárnu. Zážitek to byl úžasný, bylo nám vysvětleno, jak vzniká sklo a mohli jsme si prohlédnout spoustu exkluzivních kousků, které vznikají pro různé výstavy. Ve čtvrtek jsme odcestovali do Hrusic – vesnice, ve které žil a tvořil Josef Lada. Hned na začátku vesničky na nás z jedné zahrádky mával kocour Mikeš, což v nás vyvolalo obrovskou natěšenost, co bude následovat dál. Celou vesnicí vedla stezka, kde byla zastavení, které informovala o životě a tvorbě Josefa Lady.

dovolena14-4.jpg

V sobotu jsme si opekli vuřty na zahradě a po setmění jsme se vydali na stopovačku s různými úkoly, např. slož básničku, zazpívej aj.. na konci cesty na děti čekala zasloužená odměna ve formě čokolády a bublifuku. Během celého pobytu jsme pořádali turnaje v kulečníku a ping pongu, kde k údivu kluků vynikaly i některé tety. A už tu byla neděle – den odjezdu – rozloučit se a cesta domů.

Celý týden se velice povedl a určitě se nám podařilo utužit naše vztahy.