Setkání dětských světů na hradě Švihov

plkr_cz007_setkani_detskych_svetu_700x410pxV sobotu 10. září 2016 se v areálu vodního hradu Švihov konala tradiční akce Setkání dětských světů, kterou pořádal Plzeňský kraj letos už pošesté. Při této akci se sešly děti z dětských domovů a zároveň i děti z řad nejširší veřejnosti.

.

V letošním roce se děti přenesly do doby středověku a rytířských soubojů. Děti zde nebyly jen v roli diváků, ale čekala na ně spousta úkolů – překonat lanovou pavučinu, zvládnout slaňování, absolvovat stezku odvahy v mučírně, alchymistická dílna a další úkoly. Za každý zvládnutý úkol byly děti odměněny – korálkem. Děti mohly střílet prakem, učit se středověké tance. Součástí celé akce byla i vystoupení dětí z DD. Naše děti vystoupily s tanečním vystoupením a zpěvem.

Během dne jsme si mohli prohlédnou historické prostory hradu Švihov a během této prohlídky jsme narazili na obyvatele hradu, dvorní dámy, hradního pána Půtu Švihovského.

Setkání se všem moc líbilo, děti se zde setkaly i se svými kamarády z jiných dětských domovů a domů jsme se všichni vraceli se spoustou zážitků.