Výlet do Prahy

zoo.blovice.praha4.jpg27. září 2014 jsme se v časných ranních hodinách vydali na nádraží v Blovicích, s plánem vyrazit na výlet do Prahy. Plán byl všem jasný – navštívíme pražské ZOO a Neviditelnou výstavu. Byl krásný podzimní den, s dobrou náladou jsem všichni vstupovali do bran ZOO Praha.

.

Nejprve jsme si prohlédli nejrůznější druhy papoušků a jiného ptactva, dále nás zaujal lední medvěd, který se plácal ve vodě, sloní rodina, tuleni, tučňáci, nosorožci.

zoo.blovice.praha3.jpg

Dalším naším cílem byla návštěva Neviditelné výstavy. První, co asi napadne každého – na co budeme koukat, když je to neviditelné? Je to ale prohlídka pro nevidomé, kde se nás lidé se zbytky zraku či bez zraku pokoušejí vtáhnout do svého života. Prohlídka začala tím, že jsme vešli jsme do tmavé místnosti, kde nás vítal průvodce Petr. Chodili jsme při stěnách a po hmatu popisovali, co jsme našli a odhadovali jsme – v jaké jsme místnosti. Nejdříve jsme prošli kuchyní, obývacím pokojem, koupelnou, dostali jsem se i ven – na ulici, kde troubila auta, což nás znervózňovalo. Navštívili jsme i srub, les s potokem a v neposlední řadě i bar. Když jsme si každý našel židličku u baru (samozřejmě také poslepu), mohli jsme si objednat něco k pití, ale to jsme nestihli, protože jsme měli spoustu otázek. Takto situovaná prohlídka byla opravdu velkolepá a každému ji doporučujeme.
Během prohlídky nastalo i pár zajímavých momentů, např. když Liduška pronesla: „Já nevidím, rozsviťte.“
Po prohlídce následovala už jen cesta na vlak. Z výletu jsme byli všichni nadšení a těšíme se na další.